اجرای لوله کشی لوله های فاضلاب – زینولوله

آموزش لوله کشی آب ساختمان
آموزش لوله کشی آب ساختمان – زینولوله
سپتامبر 17, 2020
Show all

اجرای لوله کشی لوله های فاضلاب – زینولوله

اجرای لوله کشی لوله های فاضلاب - زینولوله

اجرای لوله کشی لوله های فاضلاب در تهران

انسان جهت ادامه حیات یک سری نیازهای اولیه دارد از جمله مهمترین نیازها که از ابتدای خلقت انسان همواره بزرگترین چالش بشر محسوب می شده نیاز به مسکن مناسب و سرپناه می باشد. در این مطلب (اجرای لوله کشی لوله های فاضلاب – زینولوله )  متخصصان تیم زینولوله بنا به آن دارند تا مختصری درباره اجرای لوله کشی ساختمان و لوله های فاضلاب اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهند.

امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه ساختمان سازی ، سیستمهای موجود در ساختمان ها شامل چندین رشته تخصصی میگردد.

ساختار و بنای ساختمان

بر اساس تجربیات بدست آمده طی چندین سال اجرا و تعمیرات و نگهداری تاسیسات اعتقاد ما بر این استوار است که قلب یک بنا، تاسیسات آن بنا می باشد.

چه بسا نمای زیبا و کیفیت مصالح عالی در یک ساختمان استفاده شده باشد ولی به دلیل عدم دقت در اجرای لوله کشی ساختمان ، مشکلات بسیاری برای ساکنین ساختمان بوجود می آید که رفع بسیاری از این مشکلات بسیار هزینه بر و پر دردسر خواهد بود .

مقداری هزینه اولیه در هنگام ساخت بنا و اجرای با کیفیت توسط متخصصین این امر میتواند از بروز بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری نماید.

لوله کشی فاضلاب

با عنایت به مطالب فوق یکی از لوله کشی های بسیار مهم و اساسی در هر ساختمان، لوله کشی فاضلاب می باشد که لوله های فاضلاب وظیفه انتقال فضولات را به خارج از ساختمان بر عهده دارند و در صورت خرابی در این سیستم، تعمیرات بسیار پر هزینه و پر دردسری را خواهد داشت.

اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان

در مبحث اجرای لوله کشی ساختمان باید گفت که در گذشته اجرای لوله کشی فاضلاب ساختمان ، با لوله های آزبست سیمان اجرا می شد و پس از آن لوله های چدنی جایگزین گردید. دوام لوله های چدنی بسیار بالا می باشد ولی اجرای آن بسیار پر زحمت و وقت گیر است که این امر موجب شده به مرور از گردونه خارج شود.

دلیل از دور خارج شدن لوله های چدنی

لوله های چدنی دارای یک سر کاسه ای شکل و سر دیگر ساده است که وقتی داخل هم قرار می گیرند. درز لوله را باید با کنف پر کرده و کوبید و سپس سرب را ذوب کرده و روی کنف می ریزند. می توان تصور کرد که این کار چه مقدار سخت و وقت گیر است مخصوصا در مسیرهای افقی.

انواع لوله های فاضلاب

امروزه در اجرای لوله کشی فاضلاب از لوله های PVC (پلیکا)- پوشفیت (پلی پروپیلن) – پلی اتیلن جوشی – استفاده می گردد.

انتخاب یک مسیر مناسب جهت لوله های فاضلاب و رایزرها اولین قدم در اجرای صحیح یک سیستم فاضلاب است . هرچند این کار به عهده مهندس طراح می باشد ولی با توجه به تغییراتی که در ساختمانها رخ میدهد و موانعی که در مسیرهای موجود در نقشه وجود دارد، معمولا این کار باید با بازدید از محل و توسط لوله کش متخصص و باتجربه صورت پذیرد.

محل قرارگیری رایزرها

محل قرارگیری رایزرها باید به نحوی انتخاب شود که لوله حتی الامکان بدون تغییر مسیر تا سطح مورد نظر رسیده و سپس به صورت افقی مسیر خروج از ساختمان را طی کند. با توجه به اینکه معمولا در ساختمانها این امر ممکن نیست ، می بایست مسیر انتخاب شده به گونه ای باشد که کمترین میزان دوخم و تغییر مسیر را داشته باشد. در صورت اجبار برای دوخم لوله قائم فاضلاب، می بایست الزامات موجود در بخش 16-5-2-5-پ مبحث 16 را رعایت نمود.

جهت گرفتن مشاوره می توانید با تیم زینولوله در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *